Start  |   Informacje  |   Kontakt
Wiem więc myślę ekonomicznie II edycja
O projekcie  

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży szkół gimnazjalnych w Mławie. Udział w projekcie weźmie 10 uczniów z Gimnazjum nr 1 i 10 uczniów z Gimnazjum nr 2. Cel zostanie osiągnięty dzięki realizacji cyklu szkoleń, które odbywać się będą w Mławie w ramach zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży zainteresowanej udziałem w projekcie.

Zajęcia poświęcone będą następującym zagadnieniom:
I – podstawy gospodarki wolnorynkowej i podstawy ekonomii
II – polityka pieniężna
III – działalność Narodowego Banku Polskiego i banków komercyjnych
IV – od konsumpcji do inwestycji
V – młody przedsiębiorca
VI – marketing i reklama w biznesie


Szkolenia oraz towarzyszące im spotkania i wizyty będą realizowane w ciągu 4 miesięcy od 15 marca 2010 r. do 30 czerwca 2010 r. Szkolenia przeprowadzą doświadczeni trenerzy, pracownicy banków, instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych. W ramach realizacji projektu zostanie zorganizowany wyjazd do Warszawy gdzie młodzież będzie mogła zwiedzić Centralę Narodowego Banku Polskiego ( w tym Muzeum Numizmatyczne NBP), Mennicę Państwową, Giełdę Papierów Wartościowych. Również na przełomie maja i czerwca młodzież odwiedzi Centrum Informacji Europejskiej w Płocku, gdzie będzie mogła zapoznać się z polityką gospodarczą UE, w tym z polityką wprowadzania wspólnej waluty europejskiej EURO.


Podobnie jak w zeszłym roku projekt zakończy się Konkursem Wiedzy Ekonomicznej, który będzie uwieńczeniem i zarazem podsumowaniem projektu. Konkurs odbędzie się w Mławie w czerwcu 2010 r., w ostatnim dniu realizacji niniejszego przedsięwzięcia. O honorowy patronat nad konkursem wystąpimy do Prezesa Narodowego Banku Polskiego, który będzie również współfinansował narody za zajęcie III pierwszych miejsc.

Wartość projektu: 26 570,00 zł

Kwota przyznanego dofinansowania: 15 500 zł

 

Data wpisu: 18-02-2010r.
 
 
© 2009 Copyright Urząd Miasta Mława ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława, tel. (+48) 023 654 33 82
e-mail: projekty@mlawa.pl www.projekty.mlawa.pl