Start  |   Informacje  |   Kontakt
Wizyta przygotowawcza dla przyszłych projektów i współpracy
O projekcie  

Projekt odbył się w Mławie w dniach 21-32 kwietnia 2009 r. W spotkaniu brali udział przedstawiciele lokalnych samorządów z Mławy, portugalskiego Miasta Aqueda, hiszpańskiego Colindres oraz litewskiego Raseiniai. Celem naszego spotkania było stworzenie długofalowych zasad współpracy pomiędzy uczestnikami projektu z 4 państw na rzecz przyszłych projektów realizowanych przez samorządy lokalne na rzecz młodzieży i chęć podnoszenia jakości projektów.
Ważnym elementem spotkania było poznanie potrzeb młodych ludzi w naszych krajach/miastach. Staraliśmy się odnaleźć wartości wspólne, ale również podkreślać różnorodność kulturową i ideę kształcenia międzykulturowego.
Dzięki spotkaniu mięliśmy możliwość wymiany doświadczeń w zakresie dotychczasowej działalności naszych miast na polu realizacji projektów z udziałem młodzieży, w tym projektów międzynarodowych.
Otrzymane dofinansowanie
Wkład własny
Rezultaty
W dwóch zespołach roboczych zostało opracowanych 7 fiszek projektowych, które stanowią podwaliny dla przyszłych projektów. Wszyscy partnerzy podtrzymują chęć złożenia projektów wg. wspólnie opracowanych pomysłów, które przewidują realizacje projektów wymian młodzieży, działań w ramach systemów wsparcia młodzieży działaniom w ramach, młodzieżowej edukacji europejskiej i włączania młodzieży w procesy demokratyczne w Europie.
Wszystkie wypracowane przez nas projekty zrealizowane zostaną – o ile otrzymają dofinansowanie – w 2010 roku, a pierwsze wnioski składać będziemy już pod koniec bieżącego roku.

Wartość projektu: ok. 15 700 zł

Kwota przyznanego dofinasowania: 2 747 Euro, ok. 12 700 zł


Data wpisu: 24-06-2009r.
 
Zobacz również
 
 
© 2009 Copyright Urząd Miasta Mława ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława, tel. (+48) 023 654 33 82
e-mail: projekty@mlawa.pl www.projekty.mlawa.pl