Start  |   Informacje  |   Kontakt
Europejski Tydzień Młodzieży – Mówię Młodzież – myślę Mława
O projekcie  
ENERGETYCZNY EUROPEJSKI TYDZIEŃ MŁODZIEŻY W MŁAWIE

OD 16 DO 21 MAJA 2011R.

Zabierz głos w młodzieżowej debacie !

Współdecyduj o tym co w mieście piszczy !

A poza tym:

  • POZYTYWNIE ZAKRĘCIMY MIASTEM,
  • ZMIKSUJEMY POKOLENIA,
  • ZBANSUJEMY PESYMISTÓW,
  • PODGRZEJEMY TEMPERATURĘ.

W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Młodzieży odbywać się będą: koncerty, konkursy, eventy i zabawy.

ZAPRASZAMY

Mówię Młodzież - Myślę MŁAWA

MÓWIĘ MŁODZIEŻ – MYŚLĘ MŁAWA

Człowiek ambitny widzi swe dobro w działalności ludzi innych, człowiek mądry - we własnym działaniu.

Marek Aureliusz.

 

Co może w Mławie zdziałać osoba, która ma chęć zrobienia czegoś pożytecznego dla siebie, dla innych, dla Miasta? Może założyć stowarzyszenie, może pisać poważne petycje do władz lokalnych, może sfinansować działanie z własnych środków, może wreszcie zostać radnym, czy burmistrzem – to wszystko może osoba, która jest dorosła, która przekroczyła magiczną granicę wieku 18 lat.

A co jeśli masz 17 lat i 364 dni lub mniej? Czy masz szansę na bycie wysłuchanym, na to, by Ciebie i Twoje pomysły potraktowano poważnie? Czy masz szansę na współdecydowanie o tym, co dzieje się w Twoim mieście, na Twoim osiedlu, w Twoim środowisku lokalnym?

A może wiek wcale nie jest barierą – może ogólnie ciężko nam włączyć się w główny nurt, bo nie wiemy, jak to zrobić , nie mamy odpowiedniej wiedzy, narzędzi, informacji, albo właściwie nie mamy takiej potrzeby i pozwalamy, by sprawy toczyły się własnym biegiem?

Jest jednak w Mławie grupa młodych ludzi, którzy chcą nadać ważnym sprawom inny bieg i zarazić swoją energią i entuzjazmem mieszkańców Miasta. Postanowiliśmy się spotkać w Mławskim Centrum Integracji Społecznej  i Zawodowej i z tych naszych spotkań zrodził się Program M-Lider Mława– czyli Młodzieżowy Lider Mława, a pierwszą nasza inicjatywą jest organizacja w Mławie Europejskiego Tygodnia Młodzieży w ramach naszego projektu „Mówię Młodzież – Myślę Mława”. Tytuł projektu nie jest przypadkowy – chcemy, by Mława kojarzyła się ludziom ze wspomnianą energią, ciekawymi inicjatywami młodzieżowymi tym, że młodzież jest ważnym partnerem w dyskusji           z samorządem i widać jej dobrą aktywność w naszym Mieście.

Nasza mała grupka podjęła już decyzje – chcemy być młodymi liderami, chcemy się uczyć, jak wykorzystać nasz potencjał i chęć do działania, chcemy mieć wpływ na to jak rozwija się nasze miasto, jak możemy się w ten rozwój angażować, a jednocześnie chcemy, by nasz młodzieżowy głos był słyszany i brany pod uwagę przez decydentów         i osoby dorosłe.

Nasz projekt to zaproszenie do dyskusji, do debaty o sprawach mławskiej młodzieży,    o sprawach ważnych dla naszej edukacji, pasji, zainteresowań, dla młodzieżowej przestrzeni publicznej w Mławie. 

Organizatorzy ETM zapraszają!

Nie bądź rybą – miej swój głos w młodzieżowej debacie ! :-)
 

Data wpisu: 05-05-2011r.
 
Zobacz również
 
 
© 2009 Copyright Urząd Miasta Mława ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława, tel. (+48) 023 654 33 82
e-mail: projekty@mlawa.pl www.projekty.mlawa.pl