Start  |   Informacje  |   Kontakt
Od partnerstwa do działania
O projekcie  


Już we wrześniu 2011 Mławę odwiedzi delegacja bliźniaczego Miasta Moscufo . Umowę partnerską, która stanowi rodzaj deklaracji współpracy Miasto Mława podpisało ze swoim włoskim partnerem w Moscufo w listopadzie 2009 roku.

Tak zaczęliśmy naszą współpracę, która dotychczas zaowocowała już dwoma kolejnymi projektami młodzieżowymi. W zeszłym roku z inicjatywy Miasta Mława zrealizowaliśmy wspólny projekt wymiany młodzieży SLOW LIFE, w tym roku kontynuujemy idę projektu – tym razem realizując wspólnie kolejny projekt młodzieżowy z naszymi miastami partnerskimi z Włoch i Rumunii – projekt pn „Let’s make poverty history through art.”.

Trzecia nasza inicjatywa – to projekt złożony przez Miasto Mława do Programu Europa dla Obywateli pn. „Od partnerstwa do działania”. Tytuł projektu nie jest przypadkowy. Chcemy rozszerzyć zakres współpracy pomiędzy naszymi miastami i nie ograniczać się jedynie do współpracy młodzieży. To właśnie w ramach tego projektu do Mławy zawita 25-osobowa delegacja mieszkańców Moscufo wraz z jego Burmistrzem – Panem Alberico Ambrosinim.

Należy podkreślić, że goście z Moscufo po raz pierwszy będą mogli odwiedzić nasze miasto i poznać jego mieszkańców. Spotkania z mieszkańcami są bowiem najistotniejszym elementem tego typu projektów.

Jesteśmy pewni, że nasi włoscy goście spotkają się z życzliwym przyjęciem mławian, a organizatorzy już wkrótce będą na bieżąco informować o przygotowaniach do wizyty oraz jej przebiegu.

Data wpisu: 04-07-2011r.
 
 
© 2009 Copyright Urząd Miasta Mława ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława, tel. (+48) 023 654 33 82
e-mail: projekty@mlawa.pl www.projekty.mlawa.pl