Start  |   Informacje  |   Kontakt
Od Atlantyku po Morze Bałtyckie – samorządy jako liderzy zbliżenia
O projekcie  


W zeszłym roku z inicjatywą nawiązania partnerstwa zwrócił się do Burmistrza Miasta Mławy Burmistrz rumuńskiego miasta Năsăud. W październiku 2009 roku, podczas wizyty delegacji naszego miasta w Năsăud podpisana została umowa przedwstępna, która określała zasady i płaszczyzny współpracy pomiędzy naszymi miastami.
W ramach projektu „Od Atlantyku po Morze Bałtyckie – lokalne samorządy jako liderzy zbliżenia” w czerwcu 2010 roku sfinalizujemy dotychczasową współpracę podpisując umowę partnerską pomiędzy naszymi miastami w ramach Programu Europa dla Obywateli, działanie 1.1 Town Twinning.
Nasze miasto odwiedzi 24-osobowa delegacja Miasta Năsăud, której przewodniczył będzie Burmistrz – Pan Dimitru Mureşan.
W skład delegacji – prócz przedstawicieli władz miasta – radnych oraz pracowników odpowiedzialnych za projekty i współpracę zagraniczną wejdą przedstawiciele tamtejszego biznesu, szkolnictwa, instytucji kultury, turystyki i organizacji pozarządowych.
Program wizyty zaplanowany został w taki sposób, aby umożliwić zarówno gościom jak i mieszkańcom Mławy spotkanie i nawiązanie kontaktów w różnych dziedzinach i obszarach tematycznych. Na stronie internetowej dostępne będą relacje z poszczególnych spotkań roboczych.
Zgodnie z założeniami Programu Europa dla Obywateli spotkania przedstawicieli miast partnerskich powinny uwzględniać elementy uczenia się międzykulturowego i poznawania historii i tradycji miast partnerskich. W naszym projekcie bardzo poważnie potraktowaliśmy ideę uczenia się międzykulturowego – przez próbę przełamywania stereotypów, po próbę odnajdowania wspólnych obyczajów, tradycji i historii.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z realizacji projektu na stronie www.projekty.mlawa.pl

Wartość projektu: ok. 52 000,00 zł

Kwota przyznanego dofinansowania: 5093,20 Euro ok. 25 940,00 zł

Data wpisu: 20-06-2010r.
 
 
© 2009 Copyright Urząd Miasta Mława ul. Stary Rynek 19, 06-500 Mława, tel. (+48) 023 654 33 82
e-mail: projekty@mlawa.pl www.projekty.mlawa.pl